Kancelaria prawna Chmielewski świadczy profesjonalne usługi prawne dla firm, osób fizycznych i instytucji administracji publicznej. Kompleksową pomoc prawną świadczymy zarówno w ramach współpracy stałej, jak i doraźnej. Wierzymy że dobry prawnik realizuje wymagania klienta, ale najlepszy prawnik przewiduje jego potrzeby i pomaga dobrać skuteczne, optymalne rozwiązania.

GŁÓWNE DZIEDZINY SPECJALIZACJI KANCELARII

ODSZKODOWANIA

Pomoc w uzyskaniu lub zwiększeniu odszkodowań o po wypadkach samochodowych, za naruszenie dobrego imienia, naruszenie dóbr osobistych, służebność przesyłu i innych.

PRAWO PRACY

Pomoc prawna na rzecz pracodawców i zatrudnionych. Doradztwo prawne w sprawach pracowniczych, reprezentacja przed sądami pracy. Pomoc w wyborze optymalnej formy zatrudnienia. Prawnik ds. prawa pracy w Warszawie.

PRAWO OŚWIATOWE

Dotacje oświatowe dla prywatnych i publicznych jednostek oświatowych – pomoc w sporach, obrona interesów jednostki, opinie prawne, sporządzanie pism, reprezentacja przed sądami administracyjnymi

PRAWO ADMINISTRACYJNE

Pomoc prawna w uzyskiwaniu zezwoleń, koncesji, licencji, decyzji, reprezentowanie w postępowaniach przed organami administracji rządowej i samorządowej, wojewódzkimi sądami administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym. Prawnik administratywista.

PRAWO UMÓW

Opinie prawne, doradztwo prawne, analiza umów, ocena potencjalnego ryzyka prawnego. Sporządzanie umów, ogólnych warunków umowy, wzorów dokumentów, regulaminów i innych.

PRAWO IT I AUTORSKIE

Obsługa prawna projektów IT. Umowa o prawa autorskie i umowy pokrewne. Regulaminy sklepów internetowych, polityki prywatności, polityki cookies i polityki ochrony danych osobowych. Kancelaria prawa aoutorskiego i IT.

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

Pozew o zapłatę, sprzeciw od nakazu zapłaty, zarzuty do nakazu zapłaty, pozwy i sprzeciwy do e-sądu, reprezentacja przed sądem, wezwanie do zapłaty i inne pisma procesowe, windykacja przedsądowa, ugody.