Kancelaria Chmielewski & Partnerzy na konferencji FinTech & InsurTech

prawnik IT nowe technologieMecenas Leszek Chmielewski reprezentując Kancelarię Chmielewski & Partnerzy wziął udział w konferencji FinTech & InsurTech Digital Congress w Westin Warsaw Hotel. Tegoroczny kongres zdominowała oczywiście wymiana informacji na temat implementacji sztucznej inteligencji w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym oraz kierunkach rozwoju technologii opartej na AI & Machine Learning, Blockchain oraz Data. Omówiono również wpływ zmian regulacji prawnych na nowe technologie w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym. Prawo IT i nowych technologii to specjalizacja wymagająca ciągłej aktualizacji wiedzy,więc udział takich spotkaniach to dla Kancelarii wartościowe doświadczenie.

Prelegentami byli m.in.: przedstawiciel Ministerstwa Finansów,  dyrektorzy zarządzający największych banków oraz firm z branży finansowej i ubezpieczeniowej w Polsce, redaktorzy portali branżowych oraz liczni eksperci IT i nowych technologii.

 

Synergia danych i sztucznej inteligencji to nie tylko nowy potencjał technologii w biznesie, ale też poważne wyzwania prawne i z zakresu bezpieczeństwa informacji. Digitalizacja transakcji i obsługi klienta sprzyja przejrzystości systemów płatności i dostarcza nowych możliwości sprawozdawczych i analitycznych, ale też wiąże się z wyzwaniami i wymaga dobrze skonstruowanych ram prawnych.

Kancelaria Chmielewski & Partnerzy miała okazję do wymiany doświadczeń i inspiracji z ekspertami w branży finansowej, ubezpieczeniowej i nowych technologii oraz poznania światowych trendów na rynku fintech i insurtech. Pozwoli nam to świadczyć optymalne usługi dla Klientów biznesowych z zakresu wsparcia prawnego przy wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.