Zespół

KANCELARIA

Chmielewski & Partnerzy Kancelaria Prawna w Warszawie od ponad 10 lat świadczy obsługę prawną przedsiębiorców, osób fizycznych i jednostek sektora finansów publicznych.

Zapewniamy wsparcie prawne projektów, udzielamy porad prawnych, reprezentujemy Klientów podczas negocjacji biznesowych, przed sądami, urzędami i innymi podmiotami. Do naszych stałych klientów zaliczają się m.in. spółki kapitałowe, małe i średnie przedsiębiorstwa, sądy powszechne, jednostki kultury, instytuty naukowe i badawcze, zakłady budżetowe administracji publicznej, jednostki samorządu terytorialnego i inne.

Klientów kancelarii obsługują prawnicy i specjaliści z wieloletnim doświadczeniem nabytym m.in. w największych spółkach operujących na ryku polskim i jednostkach sektora finansów publicznych. 

ZESPÓŁ KANCELARII

prawnik warszawa
Prawnik zarządzający
Leszek Chmielewski
Radca prawny
Ekspert prawa zamówień publicznych

Od ponad 20-stu lat specjalizuje się w prawie zamówień publicznych oraz prawie cywilnym, administracyjnym, budowlanym, nieruchomości i kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorstw. Prowadził obsługę prawną procesów inwestycyjnych i zakupowych o wielomilionowych wartościach. obsługę prawną deweloperów oraz szkolenia prawne, m.in. z prawa zamówień publicznych. Reprezentował Klientów w licznych postępowaniach przed sądami powszechnymi i administracyjnymi, w tym prze Sądem Najwyższym i Najwyższym Sądem Administracyjnym.

Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz podyplomowych Studiów Europejskich przy Centrum Studiów Europejskich im. Jeana Moneta UMK w Toruniu.

prawnik prawo budowlane
Aleksandra Grzechnik
Radca Prawny

Specjalizuje się m.in. w obsłudze prawnej przedsiębiorstw (w tym z branży budowlanej i deweloperskiej), odszkodowaniach i prawie cywilnym. Posiada bogate, wieloletnie doświadczenie procesowe przed sądami powszechnymi i administracyjnymi wszystkich instancji.

Prelegent na konferencjach z zakresu nieruchomości, komentator prasowy i telewizyjny o tematyce prawniczej. 

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

prawnik zamówienia publiczne
Aneta Ziemak-Majchrowska
Adwokat

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze zamówień publicznych, zarówno po stronie zamawiających jak i wykonawców, a także w polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych, prawie cywilnym, prawie handlowym i prawie pracy. Jest autorką artykułów prasowych o tematyce zamówień publicznych.

Adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie

prawnik zamówienia publiczne
Michał Chochoła
Adwokat – Of Counsel

Ma wieloletnie doświadczenie w prawie zamówień publicznych, zdobyte w ramach obsługi prawnej zamawiających. Specjalizuje się w obsłudze prawnej szpitali z zakresu prawa zamówień publicznych, cywilnego, budowlanego, handlowego, prawa pracy, prawa medycznego, i w sprawach o odzyskanie mienia.

Mediator wpisany na listę mediatorów stałych Prezesa Sądu Okręgowego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, oraz podyplomowego studium z zakresu zamówień publicznych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

prawnik warszawa
Jakub Konisiewicz
Aplikant Radcowski

Specjalizuje się w doradztwie prawnym z zakresu procesu inwestycyjno-budowlanego, obrotu nieruchomościami i planowania przestrzennego. Świadczy także pomoc prawną w zakresie prawa cywilnego, a w szczególności zawierania i wykonywania zobowiązań umownych.

Ma kilkuletnie doświadczenie zawodowe z zakresu prawa podatkowego, które zdobył w kancelarii doradztwa podatkowego, świadczącej usługi na rzecz podmiotów gospodarczych z szeroko rozumianej branży budowlanej, transportowej i utylizacyjnej. Aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

specjalista zamówienia publiczne
Kinga Chmielewska
Kierownik Kancelarii

Główny specjalista ds. zamówień publicznych, ochrony danych osobowych i procesu deweloperskiego. W Kancelarii nadzoruje również utrzymanie relacji z klientami, proces rekrutacyjny, marketing i compliance (w tym AML). Doświadczenie zdobywała w międzynarodowych korporacjach z branży technicznej, spółkach kapitałowych w branży budowlanej, a także w sektorze pozarządowym w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Absolwentka WDiNP na Uniwersytecie Warszawskim, Studiów Podyplomowych z Zamówień Publicznych na SGGW oraz Podyplomowego Studium Menedżerskiego w Szkole Głównej Handlowej.

prawnik warszawa
Amelia Kalinowska
Asystent Prawny

Studentka IV roku na Wydziale Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie. W szczególności interesuje się prawem cywilnym oraz prawem handlowym.

Doświadczenie zdobywała w kancelarii adwokackiej, Sądzie Rejonowym oraz Urzędzie Miasta. Wspiera prawników w czynnościach merytorycznych i administracyjnych.