Leszek Chmielewski dla WP|Telewizja: koniec użytkowania wieczystego

wywiad-z-prawnikiem-Leszek-Chmielewski-WP-Telewizja-Koniec-uzytkowania-wieczystego

W drugiej części 48 odcinka programu Money. To się liczy w WP|Telewizja Mec. Leszek Chmielewski rozmawiał z red. Markiem Kacprzakiem o planowanym zakończeniu użytkowania wieczystego. Rządzący zamierzają ustawowo wygasić użytkowanie wieczyste i stopniowo zamienić je w prawo własności dla dotychczasowych użytkowników wieczystych. Może się to jednak wiązać z nadmiernym obciążeniem sądów i urzędów pracą i wydłużeniem postępowań przewłaszczeniowych, a także wzrostem opłat ponoszonych obecnie przez użytkowników wieczystych. Będą oni ponosić opłaty przewłaszczeniowe, których wysokość  z czasem będzie podlegać waloryzacji i może się znacznie różnić od dotychczasowych opłat. Istnieje także obawa, że początkowo więcej zapłacą ci użytkownicy, którym w 2017 r. aktualizowano opłaty za użytkowanie wieczyste.

Aby obejrzeć rozmowę kliknij link i przewiń do 15 minuty odcinka:

OBEJRZYJ: Leszek Chmielewski w Money.To się liczy o użytkowaniu wieczystym

Kancelaria Chmielewski w programie „Twoje Sprawy” w TVP 3

wywiad z prawnikiem

Mecenas Leszek Chmielewski wystąpił w roli eksperta w programie telewizyjnym „Twoje Sprawy” w TVP 3 Warszawa (od 14:25 min. programu z dnia 20.12.2016r.). Sprawa dotyczyła samowoli budowlanej wybudowanej na cudzym gruncie, bez wymaganego prawa do dysponowania gruntem (wywiad z prawnikiem).

Zachęcamy Państwa do obejrzenia programu oraz kontaktu, jeśli potrzebują Państwo pomocy prawnej w sprawach dotyczących prawa budowlanego i nieruchomości. Wypowiedź radcy prawnego Leszka Chmielewskiego w TVP 3 Warszawa mogą Państwo obejrzeć tutaj:

OBEJRZYJ: Leszek Chmielewski w studio TVP 3 Warszawa

Kancelaria Chmielewski w Polskie Radio 1

Wywiad z prawnikiem

polskie radio 1, wywiad z prawnikiem

Wypowiedź mec. Leszka Chmielewskiego dla Polskiego Radia „Jedynki” na temat skutków ostatniej nowelizacji ustawy o zagospodarowaniu wspólnot gruntowych. Mecenas Chmielewski omawiał między innymi możliwości w zakresie regulacji statusu prawnego wspólnot gruntowych, oraz zasady obejmowania nieruchomości przez gminy. Zachęcamy Państwa do wysłuchania wypowiedzi i kontaktu z Kancelarią w sprawach dotyczących wspólnot i nieruchomości gruntowych, a także możliwości działania stworzonych przez znowelizowaną ustawę.

Wypowiedź radcy prawnego Leszka Chmielewskiego dla Polskiego Radia „Jedynki” mogą Państwo odsłuchać i przeczytać tutaj:

OBEJRZYJ: Leszek Chmielewski dla Polskiego Radia „Jedynki”

Kancelaria Chmielewski w Polskie Radio 1 / Gospodarka

wywiad z prawnikiem

Wystąpienie radcy prawnego Leszka Chmielewskiego w Polskim Radiu „Jedynka” w programie Słownik Gospodarczy. Temat dotyczy rent strukturalnych dla rolników. Renty dotowane są z funduszy UE- PROW.

OBEJRZYJ: RENTA STRUKTURALNA

Ekspert Kancelarii w wywiadzie o pracownikach po 50 r. życia.

wywiad z prawnikiem

Radca prawny Leszek Chmielewski udzielił wywiadu na temat korzyści płynących z zatrudniania pracowników po 50 roku życia. Zachęcamy Państwa do obejrzenia i przeczytania wywiadu, oraz kontaktu, jeśli potrzebują Państwo pomocy prawnej w sprawach pracowniczych.

Wypowiedź radcy prawnego Leszka Chmielewskiego w ONET.BIZNES mogą Państwo obejrzeć tutaj: OBEJRZYJ WYWIAD Z PRAWNIKIEM

Wypowiedź radcy prawnego Leszka Chmielewskiego dla INFOR.PL mogą Państwo również przeczytać na portalu Infor.pl. PRZECZYTAJ

Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Chmielewski udziela porad i świadczy usługi prawne z zakresu prawa pracy zarówno na rzecz pracodawców jak i zatrudnionych.

Ekspert Kancelarii w Magazynie VIP

wywiad-z-prawnikiem-odszkodowania

W najnowszym numerze kwartalnika „Magazyn VIP” 2/2015 znajdą Państwo wypowiedź radcy prawnego Leszka Chmielewskiego na temat specyfiki postępowań w sprawach o odszkodowanie. Zachęcamy do lektury i kontaktu, jeśli potrzebują Państwo pomocy w sporach z ubezpieczycielami.

Wypowiedź radcy prawnego Leszka Chmielewskiego mogą Państwo przeczytać tutaj. PRZECZYTAJ