Spadki

PRAWNIK PRAWO SPADKOWE

Utrata osoby bliskiej to trudne i bolesne doświadczenie dla całej rodziny. Warto skorzystać ze wsparcia prawnika, który doradzi jak szybko i skutecznie uporać się z formalnościami spadkowymi i niczego nie przeoczyć. Pomożemy sporządzić wniosek o nadanie spadku, odrzucenie spadku, dział spadku, zachowek i udzielimy porad i wyjaśnień, abyś w pełni rozumiał sytuację i możliwe ryzyka. Wspieramy klientów w sprawach dotyczących dziedziczenia.  

WNIOSEK O NADANIE SPADKU

Prawnik spadkowy sporządzi wniosek o nadanie spadku i wniesie go do sądu, aby klient mógł uzyskać postanowienie sądu o nadanie spadku na jego rzecz. Reprezentacja na rozprawie spadkowej, prawnik prawo spadkowe, prawnik spadki. 

ODRZUCENIE SPADKU

Doradzamy w zakresie odrzucenia spadku. Pomagamy ustalić czy jest to właściwe rozwiązanie, doradzamy jak dokonać go skutecznie bez pomięcia zstępnych. Prawnik spadki: wniosek do sądu rodzinnego o zgodę na odrzucenie spadku w imieniu małoletniego.

DZIAŁ SPADKU

Gdy rodzina odziedziczy majątek z wieloma składnikami i chce go podzielić miedzy określonych spadkobierców, zwłaszcza gdy w skład masy spadku wchodzi nieruchomość, warto zwrócić się o poradę do radcy prawnego. Prawnik prawo spadkowe: wniosek do sądu o dział spadku.

POZEW O ZACHOWEK

Prawnik spadkowy pomoże sporządzić pozew o zachowek i będzie reprezentował klienta w sądzie. Prawnik prawo spadkowe: gdy chcesz ustalić czy należy ci się zachowek, jak go uzyskać, czy można uniknąć płacenia zachowku.

PORZĄDKOWANIE SPRAW MAJĄTKOWYCH

Nasi Klienci chcą mieć pewność, że po ich odejściu sprawy majątkowe nie będą pozostawione w chaosie. Prawnicy Kancelarii doradzą optymalny sposób przeniesienia majątku na rodzinę, przedstawią możliwości w zakresie testamentu, zapisów, darowizn, służebności, dziedziczenia ustawowego, zachowku i innych rozwiązań prawnych.