Umowa deweloperska

ANALIZA UMOWY DEWELOPERSKIEJ

Sprawdzenie umowy deweloperskiej pod kątem prawnym. Wskazanie ryzyk, propozycje zmian w umowie. Wsparcie w negocjacjach z deweloperem. Spory sądowe z deweloperami.

Umowa deweloperska może zawierać postanowienia niekorzystne dla nabywcy i wymagać negocjacji oraz zmian. Klienci często nie wiedzą, że przedstawiony im wzór umowy mogą negocjować, a wielu deweloperów zgadza się wprowadzić proponowane zmiany. Analiza umowy deweloperskiej w Kancelarii Chmielewski & Partnerzy Kancelaria Prawna może uchronić nabywcę przed niespodziewanymi problemami i stratami.

CO JEST POTRZEBNE DO ANALIZY?

Wzór umowy deweloperskiej (plik Word).

Prospekt informacyjny i inne załączniki do umowy (pełnomocnictwa, harmonogramy, promesy itp.).

Umowa rezerwacyjna: Sprawdzenie umowy rezerwacyjnej bez jednoczesnej analizy umowy deweloperskiej nie jest zalecane. Klient może zobowiązać się w umowie rezerwacyjnej do podpisania w przyszłości niekorzystnej dla siebie umowy deweloperskiej. Analizie umowy rezerwacyjnej powinno zatem towarzyszyć sprawdzenie umowy deweloperskiej.

JAK ZLECIĆ ANALIZĘ

Prześlij nam mailem dokumenty wraz z ewentualnymi pytaniami lub uwagami.

Otrzymasz wycenę i termin wykonania. Zwykle wynosi on 3-4 dni robocze. Istnieje możliwość zlecenia analizy w trybie pilnym (jest ona droższa). 

Potwierdź zlecenie zgodnie z instrukcją z maila (wykonaj przelew, podaj wymagane dane).

Czekaj na otrzymanie analizy drogą mailową.

skontaktuj się z nami

CO OTRZYMASZ

Pisemne uwagi do umowy (krótki opis największych ryzyk i  sposobów ich ograniczenia, odpowiedź na dodatkowe pytania klienta, jeśli były zadawane).

Komentarze oraz propozycje korzystnych dla nabywcy zmian treści umowy (w trybie zmian w pliku Word), które można wysłać do dewelopera w ramach negocjacji.

Możliwość wyjaśnienia treści analizy telefonicznie lub mailowo.

ZAKRES USŁUGI

Sprawdzenie umowy deweloperskiej i prospektu informacyjnego.

Pisemne uwagi do umowy i propozycje zmian w jej treści.

Sprawdzenie Księgi Wieczystej nieruchomości (wersja elektroniczna).

Sprawdzenie KRS/CEIDG dewelopera (wersja elektroniczna).

ILE KOSZTUJE ANALIZA UMOWY

Koszt analizy zależy od stopnia skomplikowania umowy, stanu prawnego nieruchomości, ilości dokumentacji i zakresu pracy do wykonania. Każda umowa jest inna i wymaga osobnej wyceny.

Analiza umowy deweloperskiej: od 850 zł netto + 23% VAT
Analiza umowy rezerwacyjnej: od 450 zł netto + 23% VAT


Umowa deweloperska prawnik: istnieje możliwość zlecenia udziału prawnika w negocjacjach z deweloperem lub przy podpisaniu umowy u notariusza, na terenie Warszawy i bliskich okolic. Koszt udziału prawnika w spotkaniu ustalany jest w oparciu o stawkę godzinową.