UMOWA DEWELOPERSKA

ANALIZA UMOWY DEWELOPERSKIEJ

Sprawdzenie umowy deweloperskiej pod kątem prawnym. Wskazanie ryzyk, propozycje zmian w umowie, wsparcie w negocjacjach z deweloperem. Analiza umowy deweloperskiej. Umowa deweloperska prawnik: spory sądowe z deweloperami.

Część umów deweloperskich spotykanych na rynku zawiera postanowienia niekorzystne dla nabywcy i wymaga negocjacji oraz poprawy. Klienci często nie wiedzą, że przedstawiony im wzór umowy mogą negocjować, a większość deweloperów zgadza się wprowadzić proponowane zmiany. Analiza umowy deweloperskiej w Kancelarii Chmielewski & Partnerzy Kancelaria Prawna może uchronić nabywcę przed niespodziewanymi problemami i stratami.

CO JEST POTRZEBNE DO ANALIZY?

  • Wzór umowy deweloperskiej / umowy rezerwacyjnej (plik Word).
  • Prospekt informacyjny i inne załączniki do wzoru umowy (pełnomocnictwa, harmonogramy, promesy itp.)

Ważne: Sprawdzenie umowy rezerwacyjnej bez analizy umowy deweloperskiej nie jest zalecane. Klient może zobowiązać się w umowie rezerwacyjnej do podpisania w przyszłości niekorzystnej dla siebie umowy deweloperskiej. Analizie umowy rezerwacyjnej powinno zatem towarzyszyć sprawdzenie umowy deweloperskiej.

JAK ZLECIĆ ANALIZĘ:

1. Prześlij dokumenty wraz z ewentualnymi pytaniami lub uwagami na adres: biuro@kancelariachmielewski.pl

2. Otrzymasz wycenę i termin wykonania. Zwykle wynosi on 3-4 dni robocze. Istnieje możliwość zlecenia analizy w trybie pilnym (jest ona droższa). 

3. Potwierdź zlecenie zgodnie z instrukcją z maila (wykonaj przelew, podaj wymagane dane).

4.  Czekaj na otrzymanie analizy drogą mailową.

CO OTRZYMASZ:

1. Pisemne uwagi do umowy (krótki opis największych ryzyk i  sposobów ich ograniczenia, odpowiedź na dodatkowe pytania klienta, jeśli były zadawane).

2. Komentarze oraz propozycje korzystnych dla nabywcy zmian treści umowy (w trybie zmian w pliku Word), które można wysłać do dewelopera w ramach negocjacji.

3. Możliwość wyjaśnienia treści analizy telefonicznie lub mailowo.

ZAKRES USŁUGI

TAK: Sprawdzenie umowy deweloperskiej i prospektu informacyjnego

TAK: Pisemne uwagi do umowy i propozycje zmian w jej treści

TAK: Sprawdzenie Księgi Wieczystej nieruchomości (wersja elektroniczna)

TAK: Sprawdzenie KRS/CEIDG dewelopera (wersja elektroniczna)

ILE KOSZTUJE ANALIZA UMOWY

Koszt analizy zależny jest od stopnia skomplikowania umowy, stanu prawnego nieruchomości, ilości dokumentacji i zakresu pracy do wykonania.

  • Koszt analizy umowy deweloperskiej: od 850 zł netto + 23%VAT
  • Koszt analizy umowy rezerwacyjnej: od 450 zł netto + 23% VAT

Każda umowa jest inna i wymaga osobnej wyceny.

Umowa deweloperska prawnik: Istnieje możliwość zlecenia udziału prawnika w negocjacjach z deweloperem lub przy podpisaniu umowy u notariusza, na terenie Warszawy i bliskich okolic. Koszt udziału prawnika w spotkaniu ustalany jest na zasadzie stawki godzinowej.